Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Якщо Блінкен буде призначений держсекретарем, його небайдужість до українського файлу буде гарантована

Українська

Якщо Ентоні Блінкен буде призначений держсекретарем США, він буде небайдужий до українського файлу, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Станом на зараз ми знаємо, що Тоні Блінкен буде номінований на посаду державного секретаря. Ця людина дійсно знає Україну, але ми не повинні тішити себе ілюзіями, що він буде займатися виключно Україною, тому що завдання держсекретаря - у всьому світі. Однак це, безумовно, спростить і знайомство, і небайдужість пана Блінкена до українського файлу буде гарантована", - сказав Кулеба в ефірі телеканалу "Україна 24" в четвер.

Глава МЗС України наголосив, що для нього принципово, щоб у Державному департаменті питання України було серед пріоритетних.

"Якщо для цього потрібен спецпредставник - будемо боротися за спецпредставника. Якщо ми будемо бачити, що вся американська дипломатична система і так сприймає Україну як пріоритет без спецпредставника (я нагадаю, що ця посада існувала один раз у житті: до цього не було спецпредставника, і зараз не було), це теж нормально. Треба зберігати раціональність у цих підходах і гнатися не за формою, а за суттю відносин", - зазначив він.

© 1992-2020, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар