Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

МЗС України закликає світову спільноту притягнути РФ до відповідальності за насильство проти свого народу й агресію проти сусідніх країн

Українська

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту притягнути Росію до відповідальності за застосування насильства проти свого народу й агресію проти народів сусідніх країн.

"Акції протесту в Російській Федерації 31 січня 2021 року були позначені новим витком порушень прав людини та брутального насильства щодо протестувальників, а також журналістів, які висвітлювали ці події. Черговий акт придушення прав російських громадян на мирні зібрання та свободу слова, арешти членів опозиції та представників засобів масової інформації, переслідування незгодних з агресивною політикою російської влади всередині країни та на міжнародній арені є тривожними свідченнями подальших обмежень основних прав і свобод та порушення Росією своїх міжнародних зобов’язань у сфері забезпечення прав людини", - йдеться в коментарі МЗС України, розміщеному на сайті в понеділок.

У міністерстві звернули увагу, що російська влада, яка культивує беззаконня і насильство в країні та грубо порушує права своїх громадян, застосовує аналогічні методи і підходи в міжнародній політиці, підриваючи міжнародний мир та безпеку.

"Такі дії не можуть залишатися без відповіді з боку міжнародного співтовариства. Настав час для більш рішучих дій та притягнення до відповідальності за насильницькі акції проти свого народу та агресію проти народів сусідніх країн. Добре відомо, що відчуття безкарності породжує насильство. Саме тому мають бути невідкладно застосовані усі міжнародні механізми тиску, у тому числі санкційного, за порушення прав людини", - наголосили у відомстві.

У МЗС заявили, що сьогодні ціна закликів до продовження діалогу з Росією - це нові побиті та затримані протестувальники, які виступають за права людини та демократію, та подальше розкручування спіралі насильства в РФ.

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар