Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Саміт НАТО відбудеться без участі України, але з обговоренням питання отримання Україною ПДЧ НАТО - Жовква

Українська

Саміт НАТО, який відбудеться 14 червня у Брюсселі, відбудеться без участі української сторони як країни-партнера, проте в його порядку денному є питання можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

"Нинішній саміт НАТО 14 червня буде проведено без участі країн-партнерів Альянсу, до яких, зокрема, належить і Україна. У цьому саміті візьмуть участь лише країни-члени. Головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня. Тут ми можемо бути впевненими, що тема України буде обов'язково обговорена", - заявив Жовква у коментарі, переданому інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що "про обговорення української тематики на саміті НАТО запевняли найближчі партнери НАТО, а саме США, Канада, Німеччина, Франція та Польща".

Жовква додав, що рішення саміту, зокрема щодо України, будуть зафіксовані в загальному підсумковому документі. "Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України у підсумковому рішенні Альянсу", - сказав він.

Як зазначив заступник керівника Офісу президента, "в Альянсі було ухвалено рішення про проведення 14 червня засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні глав держав і урядів країн-членів Альянсу".

"Альянс справді іноді не проводить саміти із залученням країн-партнерів. Наприклад, такими були саміти у Лондоні у 2019 році або Страсбурзі та Келі у 2009 році, які відбулися лише за участю країн-членів. Тому нинішній саміт Альянсу після обрання нового президента в США досить очікувано може відбуватися саме у "вузькому колі" держав-членів НАТО", - повідомив Жовква.

Однак при цьому він не виключив, що "таке рішення про проведення саміту НАТО лише серед членів Альянсу і без присутності країн-партнерів може бути переглянуто".

Як повідомлялося, віце-прем'єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що під час візиту до Брюсселя 17-18 травня вона має намір обговорювати всі важливі питання взаємодії України з НАТО. "Наразі працюємо над розширенням співробітництва за конкретними напрямами у рамках Партнерства розширених можливостей", - зазначила Стефанішина.        

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна

Поділитися

Коментар