Засідання ради директорів МВФ по Україні планується в другій половині вересня - представник Фонду
Українська
Київ. 1 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо другого перегляду програми співпраці з Україною планується в другій половині вересня, повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс.
"Найближчим часом ми озвучимо дату засідання по Україні. Імовірно, це буде у другій половині вересня", - сказав він під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.
За словами Д.Райса, сторони в даний час продовжують узгоджувати деякі технічні питання.
Як повідомлялося, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,23 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $ 1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,62 млрд).
У той же час Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв'язку з політичною кризою і зміною уряду. Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені. Спочатку передбачалося, що третій транш складе близько $ 1,7 млрд, і рішення про нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, однак через невиконання Україною ряду умов терміни постійно відкладаються, а розмір траншу знижений до $ 1 млрд.
© 1992-2016, Інтерфакс -Україна

Коментар