Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

У Глазго Україна підтримала низку міжнародних ініціатив – Стефанішина

Українська
Під час кліматичного саміту СОР26 у Глазго (Велика Британія) Україна підтримала низку міжнародних ініціатив, які допоможуть реалізувати Другий Національно визначений внесок (НВВ2).

Про це сказала віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час круглого столу «Життя після Глазго. Висновки після події та наступні кроки світової та української спільноти щодо зміни клімату», що відбувся Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Під час кліматичного саміту у Глазго Україна підтримала низку міжнародних ініціатив, які допоможуть реалізувати амбітний НВВ2. Зокрема, це Глобальна ініціатива щодо скорочення викидів метану, Альянс щодо припинення використання вугілля при виробництві електричної енергії, Декларація про стале лісо- та землекористування. Також Україна підтримала ідеї розвитку чистої енергетики, електротранспорту, перехід на сталь з майже нульовими викидами, розвиток водневої енергетики та сталого сільського господарства», - наголосила Стефанішина.

За її словами, приєднання до низки інших ініціатив відбудеться після закінчення внутрішньодержавних процедур.

У ході круглого столу урядовці та експерти підбили підсумки Конференції сторін рамкової конвенції ООН про зміну клімату СОР26 та розповіли про вплив ухвалених у Глазго рішень на внутрішню кліматичну політику та економіку України.

На думку заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів Ірини Ставчук, Україна якісно виконала своє домашнє завдання, прийнявши оновлений Національно визначений внесок зі зменшення викидів парникових газів.

«Україна якісно виконала своє домашнє завдання: ми прийняли оновлений Національно визначений внесок по зменшенню викидів парникових газів (НВВ2). Наш НВВ2 позитивно сприймається на рівні двосторонніх зустрічей, і Україну запрошують у низку партнерств та ініціатив щодо практичного втілення проєктів та пошуку технологічних рішень з декарбонізації», - заявила Ставчук.

За її словами, потужна українська делегація в складі не лише членів уряду, а й парламентаріїв, представників великого бізнесу (зокрема, українських компаній МХП та ДТЕК), експертного середовища (Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA)) та громадського сектору підсилило нашу позицію та підкреслило серйозність намірів України в досягненні своєї амбітної мети.

Як повідомлялось, 12 листопада у Глазго (Велика Британія) завершився глобальний кліматичний форум СОР26 з обговорення проблем кліматичної кризи та оголошення рішень для їх подолання. Це наймасштабніша конференція з часів підписання Паризької угоди 2015 року, коли більшість країн світу нарешті взяли на себе зобов’язання забезпечити стабільний та безпечний клімат, утримати щорічне підвищення температури в рамках 1,5 C.

Ще 2015-го Україна стала однією з країн, що взяла на себе таке зобов’язання. Цьогоріч у Глазго українська делегація оприлюднила оновлений внесок до угоди, а саме: скоротити до 2030 року викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.             

© 2015-2021 Укрінформ.

Поділитися

Коментар