Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Зеленський і Дуда у телефонній розмові обговорили спільну протидію викликам безпеки регіону

Українська

Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда під час телефонної розмови обмінялися баченням щодо викликів у питаннях безпеки в регіоні та спільної протидії їм, повідомляє прес-служба глави української держави у середу.

"Відбувся обмін оцінками ситуації на європейсько-білоруському кордоні. Глави держав констатували, що відбувається гібридна атака, належне реагування на яку потребує спільних зусиль та взаємодії", - йдеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що Зеленський поінформував польського колегу про розвиток ситуації з безпекою на сході України та про кроки української сторони для активізації роботи всіх переговорних форматів задля досягнення миру.

"У зв'язку з цим президент України наголосив на необхідності збереження санкційного тиску на Російську Федерацію з боку міжнародної спільноти до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави", - наголошують в Офісі президента.

Особливу увагу було приділено координації позицій сторін щодо протидії проекту "Північний потік-2", співрозмовники "були одностайні" в оцінках "Північного потоку-2" як загрози безпеці всієї Європи, - йдеться в повідомленні.

"Це – стратегічна зброя в руках РФ", – наголосив український президент.

За його словами, ефективна протидія тиску з боку Росії потребує єдності ЄС і партнерів, а також належних санкційних обмежень.

Окремо Зеленський порушив питання щодо врегулювання надання дозволів для українських автомобільних вантажних перевізників.

"Лідери також обговорили графік найближчих заходів на найвищому рівні. Володимир Зеленський висловив подяку польській стороні за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави", - наголошують в ОП

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар