Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Кулеба під час візиту до Лондона: Ми працюємо разом із партнерами, щоб повернути РФ за стіл переговорів

Українська

Українські дипломати активно співпрацюють з міжнародними партнерами для того, щоб повернути Росію за стіл переговорів і не допустити ескалації на українсько-російському кордоні, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Лондона.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, у столиці Сполученого Королівства Кулеба провів двосторонні переговори з державною секретаркою із закордонних справ та справ співдружності націй та розвитку Великобританії Ліз Трасс.

"РФ стягнула до українського кордону та на окуповані території понад сто тисяч військових та велику кількість озброєння. Російська влада відмовляється пояснювати пересування своїх військ, а російські офіційні представники погрожують Україні знищенням. Водночас Москва блокує будь-яке просування переговорів щодо мирного врегулювання в Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі. Ми працюємо разом із партнерами над тим, щоб повернути Росію за стіл переговорів", - заявив голова української дипломатії.

У свою чергу Ліз Трасс підтвердила "жорстку та принципову позицію Великої Британії щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України".

"Вона повідомила, що Лондон вже активно долучився до міжнародних зусиль із розробки і втілення комплексного пакета стримування Росії від подальшої агресії, який ініціювала Україна", - йдеться у повідомленні МЗС.

Уточнюється, що глави дипломатій докладно обговорили кроки для зміцнення оборонної спроможності української держави, зокрема розвитку українських військово-морських сил, посилення рівня професійної підготовки наших військовослужбовців та спільної протидії дезінформації.

"Окремою темою переговорів стала енергетична безпека. Дмитро Кулеба та Ліз Трасс домовилися про спільну позицію: Україна та Велика Британія виступають проти газопроводу "Північний потік – 2", оскільки цей геополітичний проект Росії спрямований на підрив енергетичної безпеки України та всієї Європи", - наголошують у МЗС.

Там додають, що Кулеба висловив зацікавленість України у створенні практичної співпраці зі Сполученим Королівством у сфері диверсифікації шляхів постачання енергетичних ресурсів, зокрема у галузі чистої енергетики та виробництва водню.

"Міністр окремо наголосив на важливості якнайповнішого використання можливостей зони вільної торгівлі України та Великої Британії задля збільшення обсягів торгівлі та залучення нових британських інвестицій в українську економіку", - йдеться у повідомленні.

У МЗС додають, що глава відомства також запропонував шляхи розвитку торгівлі між Україною та Великою Британією із залученням третіх країн.

© 1992-2021, Інтерфакс-Україна.

Поділитися

Коментар