Please note, this is an approximate translation provided by Google Translate

Новий канцлер ФРН: Ми хочемо, аби всі поважали непорушність кордонів

Українська
Новообраний канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що непорушність кордонів залишається найважливішим принципом для збереження безпеки в Європі.

Проте це він заявив в інтерв’ю телеканалу Welt, повідомляє Укрінформ.

«Для безпеки та співробітництва в Європі непорушність кордонів - найважливіший принцип, який діє для всіх, оскільки підвищує нашу спільну безпеку», - сказав Шольц, наголосивши, що панувати має право, а не сила.

За словами канцлера, важливо, щоб НАТО та ЄС «з усією силою» одностайно й чітко заявили, що це принцип, якого повинні дотримуватися всі.

Він додав, що ФРН і партнери наполегливо працюють, «аби не дійшло до протистоянь, які ми переживали раніше».

При цьому Шольц не відповів на запитання, наскільки реальною він вважає загрозу нової агресії Росії проти України. Він також не став коментувати, чи готовий Берлін поставити під питання майбутнє проєкту Nord Stream 2 в разі агресії РФ. Але знову повторив: «У нас дуже чітка позиція - ми хочемо, щоб усі поважали непорушність кордонів. Усі розуміють, що будуть наслідки…».

Стосовно введення газопроводу Nord Stream 2 в експлуатацію, Шольц сказав, що Федеральне мережеве агентство найближчим часом ухвалить відповідне рішення.

Як повідомлялося, напередодні Джо Байден попередив президента Володимира Путіна про можливі економічні санкції, зокрема стосовно Nord Stream 2, якщо Росія нападе на Україну.

У четвер, 9 листопада, Бундестаг ФРН проведе екстренні парламентські слухання на тему: «Позиція Федерального уряду щодо концентрації російських військ вздовж державних кордонів України».

© 2015-2021 Укрінформ

Поділитися

Коментар